úterý 17. března 2015

U.S. Embassy, Praha a poslední měsíc v ČR přede mnou! :)

Jak už název připomíná dneska jsem byla na Americké velvyslanectví s žádostí o víza :) nakonec jsem vzala i mamku a bráchu takže z toho byl spíš takový rodinný výlet :) .. vyrazili jsme autem ráno v 7 od mamky z Přeštic, to jsem nakonec nechala na Zličíně a dál jsme pokračovali metrem na Malostranskou, po cestě jsem stihla zaskočit ještě do Starbucks pro vanilkovo-oříškový latte (něčim sem si ty nervy obalit musela :D) a už sem mastila k ambasádě. Dorazila jsem tam v 9 (objednaná jsem byla na 9:15, takže sem chvilku počkala než mě pustili dovnitř. Prošla sem kontrolou pod takovou tou bránou, čekala mě prohlídka tašky, bundy a odevzdání veškeré elektroniky (mobilu, USB, sluchátek apod.), dostala jsem vysačku a následně mě poslali do 1. patra kde sem šla k přepážce za kterou byla paní (češka) které jsem dala pas, DS-2019, DS-160, potvrzení o zaplacení poplatku SERVIS I-901 a Appointment confirmation page (ten si vytisknete hned po objednání schůzky) .. fotku ani potvrzení o zaměstnání po mě nechtěli (ale tak když je budete mít u sebe nic tim nezkazíte :) ) .. dostala jsem brožurku se svými právy (alespoň sem měla co dělat při čekání .. prý jim nějak blbli počítače takže jsem čekala hodinu než sem přišla na řadu).


Když sem konečně zaslechla svoje jméno * šla jsem k přepážce kde už seděl Americký uředník, pozdravili jsme se, vzal mi otisky prstů, ptal se na to co budu v US dělat, kam jedu, abych mu řekla něco o rodině ke které jedu, jestli tam budu chodit na nějaké class a co chci dělat po tom co přijedu do ČR nazpátek, nakonec mi pochválil angličtinu (v tu chvíli mi spadla brada) a řekl Your visa is Approved!! a že mi domu přijdou do 5 dní .. ano po pravdě se sice není čeho bát, ale i tak mi spadl kamen ze srdce.


*je to fakt slyšet špatně, hlavně když tam běhají děti, do toho tam někdo klape podpadky a nakonec vaše jméno vyvolává američan, takže si i hlídejte kdo před vámi byl u první přepážky - pravděpodobně za tou stejnou osobou půdete i k druhé přepážce .. to jen tak btw. :)


 Teď k Praze, už strašně dlouhou dobu sem neměla možnost si jí v klidu projít (a zas chvíli mít nebudu :D ) .. takže sem si to užila, k tomu dneska se nám vážně vyvedlo počasí :) prošli jsme Karlův most, Staromák, Václavák a měli sme za zády neustále přítomnou mamku s foťákem takže i fotky nějaký vyšli :)


Něco málo jsem i nakoupila (i když sem si nakupování zakázala :D) .. ale tak za jedno tričko a legíny se nestřílíí ne? :D Zašla jsem i konečně do pekařství PAUL, řeknu vám ta atmosféra, to prostředí ... prostě wow! Musím tam zajít ještě jednou a dát si nějakej ten jejich koláč, pro dnešek sem tam šla totiž s jediným cílem a to ochutnat polovinou milované a pro polovinu přeslazené makronky. Dala jsem si malinovou, pistáciovou, vanilkovou a čokoládovou .. vanilka vážně sladká jak cecek, už nikdy víc :D .. malina, pistácie mňam a čokoláda? To je orgasmus a to doslova! :) .. dál sem si skončila do M&S pro jejich nový kešu máslo. Měli poslední! Čekalo na mě no :D .. každopádně nijak extra mě neohromilo .. asi sem od něj čekala víc, ale k zahození taky není :)

Nakonec jsme skončili v Ikee :D .. achjo to je ráj pro mě :) .. svíčky a hromada serepetiček do bytu :) .. no něco málo sem ještě pořídila, skočili jsme na jídlo a hurá domu :) teď už usínam nad timhle článkem, k tomu mi došlo, že víc jak o aupair píšu o svým životě, ale tak co, snad se vám to bude líbit, nakonec ještě dvě fotky z Václaváku a teď hurá do hajan :)
xoxo K.

1 komentář:

  1. Na tý ambasádě to muselo být hrozný! Doufám, že sis to tady v Praze užila a už se těším na články z USA! :)

    OdpovědětVymazat